Karta

رهبران پنج کشور ساحلی دریای خزر کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را روز یک‌شنبه، ۲۱ مردادماه، در شهر آکتائو قزاقستان به امضا رساندند.

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر تردد کشتی‌های کشورهای غیرساحلی و رزمایش با کشورهای غیرساحلی را نیز ممنوع کرده است.

رژیم ایران زین قاچ را بچسبد، اسب سواری پیشکش اش. همین چند رودخانه و یکی دوتا دریاچه را کلا خشکاند. امروزه دریاچه اورمیه آذربایجان و رودهای اترک، گرگان و زاینده رود، تالاب های آلاگؤل و آلما گؤل تورکمن صحرا دارند بکلی خشک می شوند، طرح ضدملی انتقال آب دریای خزر به سمنان و انتقال آب کارون به شهرهای مرکزی... تمامی اینها حکایت نابخردی و ناتوانی رژیم در اداره مدیریت آب های کشور دارد. حالا اگر سهم بیشتری از دریای خزر به این گروه تاراجگر ضدملی داده شود، چه بلاهایی که بر سر اکوسیستم و محیط زیست و منابع زیستی آن نخواهد آورد.

کشورهای حاشیه خزر، قبل از همه تورکمنستان و آذربایجان اجازه نخواهند که ایران حتی یک میلیمتر از مرزهای برسمیت شناخته شده بین المللی تجاوز کنند. آیا شوونیست های فارس قصد تجاوز و اخلال مرزها را تبلیغ می کنند. در این صورت رژیم آخوندی شان و یا هر رژیمی دیگری که در تهران روی کار بیاید با مشت محکم مجامع بین المللی روبرو خواهد شد.

امروزه رضا پهلوی گلویش را پاره می کند که "کشورمان را پس میگیریم"! عجب رویی دارد. مگر پدر بزرگ ایشان کشور را در سینی طلایی دو دستی به انگلیس ها تقدیم نکرد، مگر تمامی منافع شرکت نفت انگلستان در ایران تأمین و تضمین نگردید؟ مگر پدر ایشان محمدرضا بخاطر دور روز حکومت بیشتر، ایران را به پای اینتلجنت سرویس و سی آی ا آمریکا قربانی نکرد. از آن گذشته جنایاتی که رضاشاه و محمدرضاشاه بخاطر کشتار مردم و نیز در غارت و چپاول سرمایه های ملی و اراضی کشاورزی تورکمن ها و دیگر ساکنین کشور انجام دادند، بایستی در یک دادگاه ملی محاکمه شوند، ثروت های دزدیده شده توسط خاندان پهلوی سر به میلیاردها دلار میزند، چطور رضا پهلوی امروزه بدون محکوم کردن این جنایات، شعار وطن پرستی سر می دهد.

شوونیست های فارس در بکار بردن خلیج عربی بجای خلیج فارس آنقدر زوزه سر می دهند که آنورش ناپیداست، حالا براحتی عنون بین المللی و برسمیت شناخته شده در سطح جهانی را یعنی دریای خزر را به عنوان نامسمای دریای مازندران سر می دهند. تورکان خزر هزاران سال است که در این منطقه ساکن اند- خرربگجان که شده به آذربایجان، تورکمن های حاشیه شرقی دریای خزر سر کورش تجاوزگر به سرزمین شان را از تن اش جدا کردند، چول خان قهرمان لشکر متجاوز اعراب را به زبونی کشاند...

کنوانسیون آکتائو (آق داغ- کوه سفید) قازاقستان مربوط به دریای خزر است- عنوانی که در سطح بین المللی شناخته شده است- که دولت قانونی فعلی ایران آنرا امضاء کرده است / مازندران نیست و هیچ مفهومی را نمی تابد دومأ دریای خزر اسمی تورکی است ساکنان بیشتر اطراف ان دریا هم تورکان هستند به فارسیان چه مربوط . دریای خزررابدلخواه خودعوض نکنید، مازندران همه اش صدکیلومترساحل ندارد، درضمن مازنداران کلاصدسال سابقه تاریخی ندارد، رضاشاه این نام راازطبرستان به مازندران برگرداند.

ضمنا اگرهمین طبرستان باپنجاه درصد تورک تهرانی وتورکمن فردایی غیرتی شدند،استقلال گرفتند.این کنواسیون های ۱۹۲۱ ارزشی خواهدداشت؟

توجه داشته باشیم که در قرارداد های 1921 و 1940 هیچگونه اشاره ای به 50/50 نشده. در رابطه با محدوده جعرافیایی که هرگز 50/50 نبوده. انچه که میشود بصورت توافق ضمنی 50.50 را مبنا قرار داد موضوع استفاده مشاع (استفاده ار منابع در یا و کف دربا و کشتیرانی ) از خزر هست که آنهم هرگز در قرارداد 1921 به مقدار سهم طرفین اشاره نشده است. در زمان شوروی هم ایران حق 50 درصدی نداشت.

شما که قرارداد 1921 را معتبر می دانید براساس اصل جانشینی حق روسیه و سه کشور ساحلی را در پیاده کردن نیرو در ایران باید بپذیرید.

چقدر این سوپر شونیسهای راست و چپ برای منافع دولت تروریست ایران یقه پاره میکنند!! حضرات این دکان "وای وطنم" چندان رونق بازار ندارد چون همین دولت مندان ترویست ایران از سال ١٩٩٤ که حیدر علی اوف قرارداد های نفتی را با شرکتهای غربی و امریکائی بست اولش شروع به تهدید ترویستی بعد شروع به مراجعه به قوانین و محاکم بین المللی کرد که تهدید ترویستی اش بدرد خورد چون با آمدن ٧ جنگنده ترکیه هواپیما های دولت ترورست ایران پا به فرار گذاشت بعدا قوانین و محاکم بین المللی نیز ادعای ٢٣ در صدی ایران رد کردند و همین ١١-١٣ در صد را برای ایران مناسب تشخیص دادند و امروز شونیستهای درمانده از فرط بیکاری و پیسی فرصت را غنیمت شمرده و با یک امضا و نام نویسی پز مبارزه و وطن پرستی میدهند و ما میگویم حضرات این دکان ورشکسته شونیستی فارسی علاجی ندارد.

در زمان شوروی سهم ایران 14%و سهم شوروی 86% بود. در حال حاضر سهم کشورهای حوزه دریای خزر بدین ترتیب میباشد: روسیه 19%-- آذربایجان 21%-- قزاقستان 29%-- تورکمنستان 17%-- ایران همان 14% درصد قبلی. مهمترین ماده نشست اکتائو (پیمان- کنوانسیون) استفاده از دریا برای مقاصد صلح آمیز و عدم حضور نیروهای نظامی که ساحل دریا به آنها تعلق ندارد. همچنین کشورهای ساحلی حق ندارند قلمرو خود را در اختیار دولت های دیگر قرار دهند.

این ها که داد و ناله ای وای وطنم را بر پا کرده اند حقیقتا به هیچ یک از اسناد و مراجع حقوقی برای استفاده از منابع در یا و یا دریاچه نگاه نکرده اند و طوطی واری دنبال یک عده شونیست بیکار وامانده افتاده و هر چه این شونیستها میگویند اینها هم بلی قربان میگویند و طومار مینویسند حضرات خیلی ساده میگویم تا شیر فهم شوید برای استفاده از منابع خزر یک خط از وسط عمودی یعنی از بالا به پائین بکشید بعد مرزهایتان را از دو طرف به آن وصل کنید خواهید دید که سهم دولت آدمخوار و تروریست ایران١١ در صد از کل میباشد . حالا هر چه میخواهید امضا کنید و خودتان را رسوای عالم .

آ. گلی

از دیدگاه خوانندگان سایت ایران گلوبال نیز استفاده شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط:

نقشه های فاشیستی حکام تهران بر علیه ملت تورکمن

خود کامگی رژیم جمهوری اسلامی ایران در تورکمن صحرا ادامه دارد

فارس دیلینه گیـرن توركچه/تورکمنچه سؤزلر

از تازه های نشر: کتاب دو جلدی اسناد جنبش شورایی تورکمن صحرا منتشر شد

مهمات جنگی رژیم همچنان از تورکمن ها قربانی می گیرد!

برای اولین بار منتشر می شود! سخنرانی رهبران ملی توماج و مختوم در آستانۀ انتخابات مجلس خبرگان

کتابهای منتشر شده

رویدادهای مهم در تاریخ تورکمن

شخصیت های مهم تورکمن

بیاد جانباختگان جنبش ملی تورکمن

 • توماج
  توماج
 • حاج محمد آخوندی
  حاج محمد آخوندی
 • جلیل ارازی
  جلیل ارازی
 • محمد اراز بهنام
  محمد اراز بهنام
 • حکیم شهنازی
  حکیم شهنازی
 • پرویز ایران پور
  پرویز ایران پور
 • سافارگل خالدزاده
  سافارگل خالدزاده
 • نورقلی پور
  نورقلی پور
 • سلیمان محمدی
  سلیمان محمدی
 • حمید یگن محمدی
  حمید یگن محمدی
 • عبدالله قزل
  عبدالله قزل
 • دورت لر
  دورت لر
 • رحمان بردی ندیمی
  رحمان بردی ندیمی
 • بهروز آخوندی
  بهروز آخوندی
 • انین گوگلانی
  انین گوگلانی
 • آرچا بصیری
  آرچا بصیری
 • قربان شفیقی
  قربان شفیقی
 • آتا خانجانی
  آتا خانجانی
 • حمید فرجاد
  حمید فرجاد
 • بهمن ایزدی
  بهمن ایزدی
 • توماجی پور
  توماجی پور
 • خدایبردی پنق
  خدایبردی پنق
 • صوفی زاده
  صوفی زاده
 • حاللی حاللی زاده (آلغیر)
  حاللی حاللی زاده (آلغیر)
 • عبدالرحمان دلاور اینچه برون
  عبدالرحمان دلاور اینچه برون

نظرات کاربران